2013-2014 Eğitimde İyi Örnekler Uygulaması Ödül Töreni

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER UYGULAMASI ÖDÜL TÖRENİ
“2013-2014 Eğitimde İyi Örnekler Uygulaması” kapsamında 30.09.2014 tarihinde Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konferans salonunda ödül töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Proje Koordinatörü Mehmet AYDIN, katılımcılara Eğitimde İyi Örnekler Uygulamasının amacı ve uygulanma süreci ile ilgili sunum yaptı.
Törende; Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil SANLI yaptığı konuşmada başarılı olan öğretmenleri tebrik ederken başarılı okullarımızın da donatım ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.
Strateji Geliştirme Hizmetleri Bölümü Şube Müdürü Şevket HELVACI yaptığı konuşmada 2014-2015 Eğitimde İyi Örnekler Uygulaması’nın tüm hazırlıklarının tamamlandığını ve daha fazla katılımın olmasını beklediklerini dile getirirken başta başarılı öğretmenlerimiz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca toplantıya Maarrif müfettişleri Başkan Yardımcısı Halil SARI, Hatay İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali LEBA Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe personeli, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
2014 yılı Eğitimde iyi Örnekler Uygulamasına “Etkileşimli materyallerle etkili eğitim öğretim faaliyetleri” adlı uygulama ile katılarak başarılı olan Altınözü Atatürk İlkokulu öğretmeni Hüseyin İnan YAVAŞ ve “Değerler Eğitimi Uygulaması” ile başarılı olan Anayazı Ortaokulu Öğretmeni Sevilay CANPOLAT başarılı uygulamalarının sunumlarını yaptılar.
2013-2014 “Eğitimde İyi Örnekler Uygulaması” kapsamında uygulamaları başarılı bulunarak “ Eğitimde İyi Örnekler Kitabında” yayımlanmaya hak kazanmış 26 öğretmene ve okullarına katılım belgeleri verildi. Katılımcılarla çekilen hatıra fotoğrafının ardından “2013-2014 Eğitimde İyi Örnekler Uygulaması” ödül töreni sona erdi.

"Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığının 2016 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Başvurularının benzer kategorilerde Müdürlüğümüz İyi Örnekler Çalışmasıyla aynı döneme denk gelmesi ve bu defa Bölgesel Ödül Törenlerinin de İl Müdürlüklerince düzenlenecek olması dolayısıyla İlimiz Genelinde daha evvel duyurusu yapılan Eğitimde iyi Örnekler başvuruları iptal edilmiş olup ilgili meslektaşlarımızın iyi örneklerini bakanlığın şu adreste yer alan " http://eoyo.meb.gov.tr " başvuru sistemine yüklemeleri önemle rica olunur. "

bilgi@hatayarge.com