İşte Şampiyon!!!

Anasayfa / Hatay Mangala Şenliği Projesi / Haberler ve Duyurular >

Mangala Turnuvası Sona Erdi
Alternatif Eğitici Oyunlar Kulübü ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü Avrupa Birliği Gençlik Programları Gençlik Girişimi Eylem 1.2. Kapsamında Hazırlanan TR-12- E712-2013-R3 referans numaralı Mangala Projesi kapsamında final turnuvası sona erdi.
Turnuvada ilk üç sıralama şu şekildedir;
1. Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu Öğrencisi Mehmet TURUNÇ (BİRİNCİ)
2. Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu Öğrencisi Münire AKSOY(İKİNCİ)
3. Ataker Ortaokulu Öğrencisi Mustafa DOĞRU (ÜÇÜNCÜ)
Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen son eleme(final) neticesinde Hatay şampiyonu olan Mehmet TURUNÇ; Çok mutlu olduğunu ve Eskişehir’de ilimizi en güzel şekilde temsil edeceğini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü adına birincilik ödülünü İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil OSMANOĞLU verdi. Törende konuşan OSMANOĞLU; “Burada göstermiş olduğun bu başarıyı Eskişehir’deki Türkiye Mangala Şampiyonasında da göstereceğini ümit ediyor başta sana ve seni yetiştiren anne babanla öğretmenlerine teşekkürlerimi sunuyor sizleri canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.
İkincilik ödülünü veren İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet TECİMEN; “ Bu tür faaliyetlere her zaman destek olacağız çocuklarımızın serbest zamanlarını daha verimli değerlendirmeleri açısından çok önemli buluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi. Ayrıca 3.’lük ödülünü veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Planlama Koordinatörü Kubilay KURT; “Şampiyon öğrencinin Türkiye şampiyonasında da başarılı olarak Özbekistan-Kırgızistan-Türkmenistan-Azerbaycan gezisine katılarak bambaşka bir heyecanı yaşamasını temenni ediyorum.” dedi.
Birinci ve ikincinin aynı okuldan çıktığı turnuvada Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu takımlarını çalıştıran Matematik Öğretmeni Mustafa GÜR; “ Çok mutluyum. Çok çalıştık emek ettik ve başardık. Öğrencilerimizle gurur duyuyorum.” dedi. Alternatif Eğitici Oyunlar Kulübü adına konuşan Ayşe Demir; “Bu tür faaliyetlerin devam edeceğini bu turnuvaya katılarak gayret gösteren öğrencilerin faaliyetlerimizi turnuva sonrasında da devam edeceğini bilmesini isterim.” dedi.
Öğrencilere şu ödüller takdim edildi;
1.’ye 1.lik madalyası, Katılım Belgesi, Bisiklet
2.’ye 2.lik madalyası, Katılım Belgesi, Bisiklet
3.’ye 3.lük madalyası, Katılım Belgesi, Bisiklet
Finale kalan diğer 27 öğrenciye ise Madalya, Katılım Belgesi ve Mangala Takımı takdim edildi. Öğrencilere ödüllerini dağıtan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon ekibi üyeleri M. Cihangir GİRİŞKEN, Bekir DEMİR ve Ahmet ŞANAL da bu turnuvada kaybedenin olmadığını öğrencilerin hepsinin de ayrı ayrı büyük gayret gösterdiklerini ileterek projenin faaliyetlerinin süreceğini bildirdiler.

Bu kayıt 30/05/2014 00:19:18 tarihinde oluşturulmuş ve 1770 kere ziyaret edilmiş.

Mangala Oyunu ve Mangala Şenliği Projemiz ile ilgili sunumları yukarıdaki görsellere tıklayarak indirebilirsiniz.


Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.