Mangala Turnuvası Finali Bugün

Anasayfa / Hatay Mangala Şenliği Projesi / Haberler ve Duyurular >

Alternatif Eğitici Oyunlar Kulübü ve Hatay Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü Avrupa Birliği Gençlik Programları Kapsamında Hazırlanan Mangala Projesi kapsamında okullar arası gerçekleştirilen elemeler sonucunda 15 kız, 15 erkekten oluşan 30 kişilik Hatay Mangala Kulübü oluşturulmuş olup bugün kulüp üyeleri arasından il birincisi tespit edilecektir.
Bugün 14.00’te başlayacak olan turnuva finali, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilecek son eleme(final) neticesinde Hatay şampiyonu belirlenecektir.
Hatay şampiyonu olan öğrencimiz Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mangala Takımını temsilen 6-7-8 Haziran 2014 tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirilecek Türkiye Ortaokullar Arası Mangala Turnuvasında ilimizi temsil etme hakkını kazanacaktır. Ailesinden 1 kişi ya da öğretmeniyle Türkiye Şampiyonasına katılacak olan öğrencinin de ona refakat eden 1 kişinin masrafları şampiyona komitesince karşılanacaktır.
Hatay Mangala Turnuvası sunucunda dereceye giren öğrencilere Katılım Belgesi ile birlikte şu ödüller verilecektir.
Öğrenciler;
1.’ye 1.lik madalyası, Katılım Belgesi, Bisiklet
2.’ye 2.lik madalyası, Katılım Belgesi, Bisiklet
3.’ye 3.lük madalyası, Katılım Belgesi, Bisiklet
Not: Yarışmaya katılan diğer öğrencilere Madalya, Katılım Belgesi ve Mangala Takımı verilecektir.
Öğretmenler;
Yarışmaya katılan okulların öğretmenlerine plaket.
Okullar;
1.Olan okula Hatay Mangala Turnuvası Birincilik Kupası
2. Olan okula Hatay Mangala Turnuvası İkincilik Kupası
3. Olan okula Hatay Mangala Turnuvası Üçüncülük Kupası
Ayrıca; Türkiye şampiyonu olan öğrenci de maliyeti şampiyona komitesince karşılanacak olan Türk Cumhuriyetleri gezisi ile ödüllendirilecektir.

Bu kayıt 29/05/2014 11:44:48 tarihinde oluşturulmuş ve 1836 kere ziyaret edilmiş.

Mangala Oyunu ve Mangala Şenliği Projemiz ile ilgili sunumları yukarıdaki görsellere tıklayarak indirebilirsiniz.


Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.