Proje Faaliyetleri

Anasayfa / Hatay Mangala Şenliği Projesi >

A.3. Proje Faaliyetleri

a. Mangala Eğitimleri
7 ay sürecek olan bu proje ile öncelikli olarak gönüllü öğretmenlerimize Sertifikalı Mangala Eğitimleri verilecek ve Mangala Antrenörleri yetiştirilecektir. Bu öğretmenlerimiz aracılığıyla 5 okulu kapsayan okullarımızda öğrencilerimize yönelik Mangala Tanıtım faaliyetleri ve eğitimleri gerçekleştirilecektir.

b. Mangala Kulübünün Kurulması
Okullarımızın birinde Antakya Mangala Kulübü oluşturularak ana faaliyetler bu okuldan yürütülecektir. Burada İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendireceği bir eğitmen öncülüğünde Mangala Eğitim Faaliyetleri ve Matematiksel Zekâyı geliştirici eğitimler verilecektir. Yine bu merkeze seçilen öğrenciler, ulusal mangala turnuvalarına da hazırlanacaktır.
www.mangalaşenliği.com
c. Mangala Turnuvası
En az 100 öğrencinin Mangala turnuvasına katılımı sağlanacaktır. Turnuva neticesinde dereceye giren öğrenciler arasından 30 öğrenci oluşturulacak bu Mangala Kulübüne seçilecektir.

Bu kayıt 19/03/2014 14:17:10 tarihinde oluşturulmuş ve 1687 kere ziyaret edilmiş.

Mangala Oyunu ve Mangala Şenliği Projemiz ile ilgili sunumları yukarıdaki görsellere tıklayarak indirebilirsiniz.


Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.