GSB Desteği İle Otizmli Gençler İçin Yüzme Kursu Başladı

Anasayfa / Haberler ve Duyurular >

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Ekibi öncülüğü ile desteklediği “Otizmli Çocukların Sosyal ve Kültürel Yönden Desteklenmesi” projesi faaliyetlerinden olan Basketbol Kursundan sonra “Otizmli Çocuklar İçin Yüzme Kursu” faaliyeti de gerçekleştirilmeye başlandı.
Özel Eğitime Muhtaç çocuklar arasında yer aldığından Otizmliler için bu kursta da otizmli öğrenciler altışarlı gruplarla Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa SIRMA’nin yanı sıra cankurtaran Mehmet GÖK ve dernek başkanı Sara GÖK ile veliler gözetiminde yürütülen kursta otizmli öğrenciler oldukça mutlu oldu.

Bir yandan basketbol ve masa tenisi kursunun, bir yandan gitar kursunun devam ettiği Otizmliler Gençlik Merkezi koordinesinde bir yandan da yüzme kursu başlamış oldu. Önümüzdeki hafta yüzme kursu da bu merkez öncülüğünde yine Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile icra edilmeye başlayacaktır.
Proje kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile ekonomik olarak ihtiyaçlı ailelerin otizmli çocuklarına servis desteği de verilmektedir. Ayrıca kurs dışında da veliler çocuklarını Otizmliler Gençlik Merkezine bırakabilmektedir. Bu merkezde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni ve Proje Destek Elemanı Zübeyir GEREKLİ hafta içi her gün ve Cumartesi günü öğrencilere rehberlik etmektedir.
Proje kapsamındaki bütün faaliyetler ücretsiz olup Gençlik ve Spor Bakanlığı hibesi ile karşılanmaktadır.

Bu kayıt 12/08/2015 14:03:53 tarihinde oluşturulmuş ve 1107 kere ziyaret edilmiş.

Projemiz hakkındaki bilgilere ulaşmak ve projeye başvurmak için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Bu proje; Gençlik Projeleri Kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.