Otizmli Çocuklar İçin Basketbol Kursu Başladı.

Anasayfa / Haberler ve Duyurular >

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Ekibi öncülüğü ile desteklediği “Otizmli Çocukların Sosyal ve Kültürel Yönden Desteklenmesi” projesi faaliyetlerinden olan “Otizmli Çocuklar İçin Basketbol Kursu” faaliyeti gerçekleştirilmeye başlandı.
Özel Eğitime Muhtaç çocuklar arasında yer aldığından Otizmliler için bu kursta da otizmli öğrenciler altışarlı gruplarla Beden Eğitimi Öğretmeni Zübeyir Gerekli’nin yanı sıra dernek başkanı Sara GÖK ve veliler gözetiminde yürütülen kursta otizmli öğrenciler oldukça coşkuyla hazırdılar.
Bir yandan masa tenisi kursunun, bir yandan gitar kursunun devam ettiği Otizmliler Gençlik Merkezinde bir yandan da basketbol kursu başlamış oldu. Önümüzdeki hafta yüzme kursu da bu merkez öncülüğünde yine Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile icra edilmeye başlayacaktır.
Proje kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile ekonomik olarak ihtiyaçlı ailelerin otizmli çocuklarına servis desteği de verilmektedir. Ayrıca kurs dışında da veliler çocuklarını Otizmliler Gençlik Merkezine bırakabilmektedir. Bu merkezde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni ve Proje Destek Elemanı Zübeyir GEREKLİ hafta içi her gün ve Cumartesi günü öğrencilere rehberlik etmektedir.
Proje kapsamındaki bütün faaliyetler ücretsiz olup Gençlik ve Spor Bakanlığı hibesi ile karşılanmaktadır.

Bu kayıt 13/07/2015 01:18:29 tarihinde oluşturulmuş ve 1305 kere ziyaret edilmiş.

Projemiz hakkındaki bilgilere ulaşmak ve projeye başvurmak için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Bu proje; Gençlik Projeleri Kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.