GSB Desteği İle Otizmli Gençler İçin Gitar Kursu Başladı

Anasayfa / Haberler ve Duyurular >

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği “Otizmli Çocukların Sosyal ve Kültürel Yönden Desteklenmesi” projesi faaliyetlerinden olan “Otizmliler İçin Gitar Kursu” faaliyeti gerçekleştirilmeye başlandı.
Özel Eğitime Muhtaç çocuklar arasında yer aldığından Otizmliler için bu kursta da otizmli öğrenciler üçerli gruplarla eğitim aldılar.
Bir yandan masa tenisi kursunun devam ettiği Otizmliler Gençlik Merkezinde bir yandan da müzik kursu başlamış oldu. Önümüzdeki hafta yüzme kursu ve basketbol kursu da bu merkez öncülüğünde yine Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Antakya Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu’nda icra edilmeye başlayacak olup ilgililere duyurulur.
Proje kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile ekonomik olarak ihtiyaçlı ailelerin otizmli çocuklarına servis desteği de verilmektedir. Ayrıca kurs dışında da veliler çocuklarını Otizmliler Gençlik Merkezine bırakabilmektedir. Bu merkezde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni ve Proje Destek Elemanı Zübeyir GEREKLİ hafta içi her gün ve Cumartesi günü öğrencilere rehberlik etmektedir.
Proje kapsamındaki bütün faaliyetler ücretsiz olup Gençlik ve Spor Bakanlığı hibesi ile karşılanmaktadır.

Bu kayıt 27/06/2015 19:41:54 tarihinde oluşturulmuş ve 1259 kere ziyaret edilmiş.

Projemiz hakkındaki bilgilere ulaşmak ve projeye başvurmak için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Bu proje; Gençlik Projeleri Kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.