Faaliyet Takvimi

Anasayfa / Otizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi >

1.Ay ( Proje Ekibinin Oluşturulması) :  Proje faaliyetlerinde görev alacak  ekibin oluşturulması ( bu ekip ; proje koordinatörü, proje destek elemanı, bir PDR  öğretmeni veya psikolog,  bir müzik öğretmeni,  bir fizyoterapist,  proje antrönörlüğü için dört  beden eğitimi öğretmeni  ve bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje sorumlusundan ) oluşmaktadır. Oluşturduğumuz bu ekib ile öncelikli olarak bir toplantı gerçekletirilecek ve her bir ekip elemanına görevleri verilecektir. Ayrıca hedef kitlenin oluşturulması için proje sorumlumuz, proje koordinatörümüz ve psikologdan oluşan 3 kişilik  bir heyet ile proje hedef kitlesi  oluşturulacaktır. Bu hedef kitle oluşturulurken öncelik Hatay Merkezde oturan ve buraya eğitim görmeye gelen otizimli çocuklardan oluşacaktır.  Ayrıca ilk ayda projenin tanıtımı yapılıp  broşür ve afişler basılacak ve dağıtılacaktır.

       İlk ayda yapacağımız diğer bir faaileyet ise  derneğimiz adına  bir banka hesabı açmak ve proje koordinatörüne bu hesabı faaliyetler doğrultusunda  harcama yapabilmesi için dernek yönetim kurulu ile toplantı yaparak harcama yetkisi verilecektir. Bunun ardından  proje ekipmanları satın alımı gerçekleştirilecektir.

 

1.-2.AY  Proje Ofisi ile Otizmliler Gençlik Merkezinin Oluşturulması

2-8. Aylar (Kursların Başlaması): Proje kapsamında faaliyetler arasında  yer alan  masa tenisi ve müzik kurslarımız oluşturulan gençlik merkezlerinde başlayacaktır. 1-2. Aylarda başlayacak olan bu kurslarımız projenin 8. ayına kadar devam edecektir.  Kurslarımız arasında bulununan basketbol kursumuz için MEB ‘e bağlı bir okulun  kapalı spor salonu;  yüzme kursu için ise özel bir yüzme havuzu kiralanacak ve kursiyerlerimiz bu aktivitelerden ücretsiz faydalanacaktır.

3.Ay ( Hayvanat Bahçesi Gezisi) : Gaziantep hayvanat bahçesine gezi düzenlenecek  eğitmenler ve  kursiyerler ile birlikte bir yemek tertip edilecektir.

4. Ay( Otizmliler için Konser) : Otizm farkındalığı oluşturmak için bir konser düzenlenecek ve ünlü bir sanatcı konsere davet edilecektir.  Bu konsere   otizmliler, otizmlilerin aileleri özel olarak davetli olacak ve  diğer vatandaşlarda konsere davet edilecektir. Bu konser organizasyonunda izdiham oluşmaması için konserden 1 hafta önce konser alanının izleyici kapasitesine göre davetiye basılacak ve bu davetiyeler konserden önce otizmliler derneğine başvuran vatandaşlara otizmli çocuklar için oluşturulan gençlik merkezine bağış edilmek üzere kitap  karşılığında verilecektir. Konser  için ücret talep edilmeyecektir. Yine bu ay sertifika töreni bir mini müzikal eşliğinde gerçekleştirilecek olup bu müzikale başta otizmli gençlerin aileleri olmak üzere halkın katılımı da sağlanacaktır.

9. Ay (Kurs Sonu Faaliyetleri ): Proje sonunda proje kapsamındaki her türlü faaliyetle ilgili rapor hazırlanarak hem nihai rapor olarak sözleşme makamına sunulacaktır. Hem de ayrıca bu rapor otizmle ilgili Türkiye’deki bütün ilgili STK’lara ulaştırılmak üzere 81 il valiliğine bağlı dernekler müdürlüğüne gönderilecektir.

Bu kayıt 05/02/2015 16:02:41 tarihinde oluşturulmuş ve 1372 kere ziyaret edilmiş.

Projemiz hakkındaki bilgilere ulaşmak ve projeye başvurmak için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Bu proje; Gençlik Projeleri Kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.