Otizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

Anasayfa / Haberler ve Duyurular >


OTİZMLİ ÇOCUKLARIN SOSYAL VE SPORTİF YÖNDEN DESTEKLENMESİ PROJESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
facebooktwitterlinkedingoogle
GSB 2014 GPDP-II kapsamında kabul edilen proje ile ilgili Hatay Otizmliler Derneği ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Proje faaliyetlerinin açıklandığı toplantıda Proje Koordinatörü Ahmet ŞANAL" Proje kapsamında yüzme, futbol, basketbol, masa tenisi kursları ve gitar kursu” verileceğini bildirdi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şevket HELVACI; hedef kitlenin okul dışı eğitim faaliyetlerine de destek olacaklarını söyledi.
Dernek Başkanı Sara GÖK ise; "Öncelikli olarak projeye destek oldukları için İl Milli Eğitim Müdürümüze ve proje ekibindeki çok kıymetli öğretmen arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Sadece bu projede değil her zaman otizmli ailelerin yanında olduğu için çocuklarımıza destek olduğu için de ayrıca teşekkür ederiz. Yine özel eğitim sınıfı konusundaki hassasiyetlerinden dolayı kendilerine minnettarız" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN: "Bugün oldukça anlamlı bir iş için bir aradayız. Öncelikle hoş geldiniz. Bu projenin hayırlı olmasını dilerim. Projeye emeği geçen başta projeye ilham olan dernek başkanımız Sara GÖK hanımefendiye, Yusuf VURAL beyefendiye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Başta Otizmli çocukların eğitimi ve topluma kazandırılması için her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Bununla birlikte sadece bu projede değil her zaman onların ailelerinin yanında olacağımızı bildiririm. Özellikle sosyal faaliyetlerle serbest zamanlarında, gerek sportif gerekse de sanatsal çalışmalarla birlikte çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu kayıt 21/01/2015 14:46:19 tarihinde oluşturulmuş ve 1137 kere ziyaret edilmiş.

Projemiz hakkındaki bilgilere ulaşmak ve projeye başvurmak için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.


Bu proje; Gençlik Projeleri Kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.