Kınalı Kuzular Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği Fidanlar Çınarların İzinde adlı Proje kapsamında; Çanakkale Zaferinin 95. Yılı Anısına düzenlenen “Kınalı Kuzular” adlı tiyatro oyunu 23.12.2013 tarihinde Ahmet YENİLMEZ Tiyatro Ekibi tarafından Hatay İli genelinde üç ayrı ilçede sahnelendi.

Kırıkhan Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin ŞANAL tarafından karşılanan tiyatro ekibi ilk olarak; Kırıkhan Yatılı Bölge Okulunda Sabah 10.00-10.45 saatleri arasında 1 seans, 10.45-11.30 saatleri arasında 1 seans olmak üzere toplam iki defa sahneleme faaliyetinde bulunmuştur. Öğrencilerin yoğun katılımı ve ilgisi üzerine oyunu ikinci defa sahneleyen İlker TAZE oyun neticesinde Okul Müdürüne ve Kırıkhanlılar’a misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkür etti. Öğrencilerin oyunu dikkatle izlediğini bildiren İlker Taze oyun içindeki ince espirileri kaçırmadıklarını dikkate değer bir “tiyatro” sevgisi edindiklerini söyledi. Bu vesileyle de başta Okul Müdürü Ali Rıza YILMAZ‘a ve okulun öğretmenlerine teşekkür etti.
Daha sonra aynı oyun Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesinde 13.15- 14.00 saatleri arasında sahnelendi. Oyuna ilginin büyük olduğu gözlenirken öğrenciler bazı sahnelerde gözyaşlarına hâkim olamadılar.
Son olarak aynı oyun Yayladağı Yatılı Bölge Okulunda Saat:20.15-21.00 saatleri arasında sahnelendi. Yayladağı Kaymakamı Turan YILMAZ, Belediye Başkanı Mustafa Kemal DAĞISTANLI, ve ilçenin önde gelenleri oyunu izleyenler arasındaydı.
Katılımcılara Fidanlar Çınarların İzinde Projesi kapsamında hazırlanan kitap dağıtıldı.
Oyun sonrasında konuşan İlker TAZE; “Hatay İli içindeki bu mini turnede çok güzel vakit geçirdim. İnsanların yakın ilgisi beni oldukça memnun etti. Hatay’dan çok güzel duygularla ayrılıyorum. Buradaki dostluk ve kardeşlik ortamından, insanların sıcaklığından doğrusu çok etkilendim. Organizasyonda katkısı olan Türkçe Öğretmenleri Ahmet ŞANAL ve Cihangir GİRİŞKEN’e, Sınıf Öğretmeni Bekir DEMİR’e, bana yol arkadaşlığı yapan, rejide gönüllü görev alan üniversite öğrencisi Hüseyin ALKAǒa ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK’e teşekkür ederim.” Dedi. Yaklaşık üç yüz kişilik salonda öğrencilerin tiyatro kültürünü edindiklerini oyun boyunca hiçbir şekilde gürültü olmaması münasebetiyle de öğrencilere ve öğrenciler adına Okul Müdür vekili Nazım TORTUK’a teşekkür etti.
Öğrenciler adına sanatçıya çiçek takdim edildi."Fidanlar Çınarların İzinde" Projesi, 2013 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.