Ahmet Yenilmez Safahat Adlı Tiyatro Oyununu Sahneledi

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği Fidanlar Çınarların İzinde adlı Proje kapsamında; “Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıldönümü Münasebetiyle tertiplenen “SAFAHAT / Mehmet Akif Geri Döndü Ya Siz Neredesiniz?” adlı tiyatro oyunu ünlü sanatçı Ahmet YENİLMEZ tarafından Erol Bilecik Kongre Merkezinde sahnelendi.
Oyun esnasında oldukça duygusal anların yaşandığı, Mehmet Akif’in hayatından gerçek anekdotların paylaşıldığı oyunda birçok kişi gözyaşlarına hâkim olamadı.
Oyun sonunda kısa bir konuşma da yapan Sanatçı Ahmet YENİLMEZ, Mehmet Akif Ersoy’u yeterince tanımadığımızı, onun evlatlarının bile acı çekerek yalnızlık içinde Hakk’ın Rahmetine kavuştuğunu. Bir oğlunun hala mezar yerinin bilinmediğini, kimsesizler mezarında yattığını bildiren Ahmet YENİLMEZ; “Hataylı kardeşlerime sesleniyorum, sizin memleketinize de bir zamanlar ayak basmış olan Milli Şairimize sahip çıkın, en azından önün ölüm yıldönümü olan 27 Aralık gününde ona dualar edin, onu anmayı unutmayın.” Dedi.
Konuşması bittikten sonra İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK tarafından kendisine çiçek ve plaket takdim edilen Sanatçı Ahmet YENİLMEZ, çiçeğini müsaade isteyerek Kore Gazisi İsa dedeye takdim etti ve dedenin ellerini öptü.
Bu tür etkinliklerin devam edeceğini bildiren İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK ise;
“Tarihimizi, manevi büyüklerimizi gençlerimize anlatmaya devam edeceğiz. Başka etkinliklerde yeniden bir araya gelmeyi ümit ediyorum.” dedi.
I.Dede Korkut Ödülünde il derecesine giren öğrencilerle söyleşi yapan Ahmet YENİLMEZ, öğrencileri kutladı ve onların eserlerini inceledi.


"Fidanlar Çınarların İzinde" Projesi, 2013 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.